va aflati aici:
Home > Actualitate > Volei masculin: Arcada Galați s-a calificat în sferturile Cupei CEV

Volei masculin: Arcada Galați s-a calificat în sferturile Cupei CEV

Campioana României a obţinut victoria după ceva mai bine de două ore de joc (2 h 6 min).

Arcada a condus cu 2-0 la seturi, dar formaţia din Groningen a revenit şi a egalat, 2-2, însă gălăţenii au reuşit să încline balanţa în tiebreak.

Cel mai bun jucător al echipei gălăţene a fost olandezul Niels Klapwijk, cu 28 de puncte, iar Marian Bala a contribuit cu 11 punte, iar Vasile Talpă, cu 10. De la adversari s-au remarcat Jerome Cross, cu 31 puncte, şi Bennie Tuinstra, 15 puncte.

Volei masculin: Arcada Galaţi s-a calificat în sferturile Cupei CEV

CSM Arcada Galaţi s-a calificat la mare luptă în sferturile de finală ale Cupei CEV la volei masculin, după ce a învins formaţia olandeză Amysoft Lycurgus Groningen, cu scorul de 3-2 (25-19, 26-24, 20-25, 21-25, 15-10), miercuri, la Moscova, în optimile de finală