va aflati aici:
Home > Sport > Detalii șocante din vestiar la meciul Oțelul-Dinamo din iunie 1987, aranjat de Mircea Lucescu

Partida Oțelul – Dinamo 3-3 s-a jucat în iunie 1987, la Galați. Rodion Cămătaru, atacantul echipei antrenate de Mircea Lucescu, a marcat de trei ori, iar la finalul sezonului a ieșit golgeterul Europei cu 44 de goluri! Ultimele 14 au fost marcate în ultimele patru etape.

Antrenorul Oțelului, Ioan Sdrobiș, a făcut noi dezvăluiri despre evenimentele șocante petrecute înainte de meci, în vestiarul echipei sale, relatează GAZETA SPORTURILOR.

VIDEO EXCLUSIV Detalii șocante din vestiar la un meci aranjat de Mircea Lucescu: „A intrat și ne-a zis că trebuie să dea gol Cami în minutul 1, ăla în minutul 10…”